مشاوره قبل از احداث نیروگاه

نیروگاه های ساخته شده با منابع تجدید پذیر مثل انرژی بادی و خورشیدی از جمله نیروگاه هایی هستند که بدلیل عدم تولید کربن به ازای تولید الکتریسیته از اهمّیّت بسزایی برای دولت ها و محیط زیست برخوردارند. لذا با ابلاغ سیاست هایی از جانب دولت ها که به قرار داد های خرید تضمینی برق یا (PPA) معروف هستند، سرمایه گذاران توانایی سرمایه گذاری با خیالی آسوده دارند. شرکت پارس سولار البرز این امکان را دارد جهت تسهیل در فرایند تصمیم گیری سرمایه گذاران طی نشست های خصوص پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشد و همچنین با ارائه راهکار هایی هوشمندانه علاوه بر تشریح نحوه سرمایه گذاری، بازگشت سرمایه و … به انتخاب ظرفیّت مناسب نیروگاه و مکان آن بپردازد.

چرا پارس سولار البرز؟

ما با بیش از یک دهه فعّالیّت در حوزه انرژی های تجدید پذیر، به طور کامل با پیچیدگی ها، الزامات و استاندارد های نیروگاه های خورشیدی آشنا هستیم و می دانیم که چطور به بهترین وجه به بازگشت سرمایه شما کمک کنیم. شرکت ما به کمک ارتباط با شرکت های معتبر تأمین تجهیزات فتوولتائیک ازجمله SMA,ABB,FRONIUS,KACO,CANADIAN SOLAR, … و همچنین استفاده از نیرو های طرّاح با سابقه و متخصّص در این حوزه، توانایی طرّاحی و ساخت سیستم های بادی و فتوولتائیک یکپارچه را دارد که این امر منجر به افزایش قابلیّت اطمینان سیستم، طول عمر بالا و بازگشت سرمایه مطمئن تر و سریع تر شده است. طرّاحی و انتخاب تجهیزات بر اساس اقلیم هر منطقه و همچنین همکاری با شرکت های بزرگ مشاور اروپایی از ویژگی های شرکت پارس سولار البرز می باشد.

محاسبات، سایزینگ، طرّاحی، مهندسی و ساخت نیروگاه خورشیدی

شرکت پارس سولار البرز با چندین سال سابقه در طراحی و اجرای سیستم های الکتریکی ساختمانی، صنعتی، فوتوولتائیک و … توانایی انجام محاسبات و طراحی نیروگاه های خورشیدی را دارا می باشید. این طراحی ها در فاز نخست توسط نرم افزار های تخصصی حوزه سولار مثل Pvsyst و pvsol آغاز شده و در نهایت فایل نهایی و کامل نیروگاه توسط نرم افزار های AutoCad electrical و یا Etap در اختیار مجری نیروگاه قرار می گیرد. همچنین این شرکت آمادگی خود جهت همکاری با سایر شرکت های مهندسی از سراسر ایران به منظور طرّاحی و اجرای نیروگاه های خورشیدی را اعلام می دارد.
برای مشاهده پروژه های اجرا شده شرکت پارس سولار البرز روی این قسمت کلیک کنید.

امکان سنجی احداث نیروگاه در محل مورد نظر

در ایران نقاط بسیار مناسبی برای احداث نیروگاه های خورشیدی وجود دارد. ولی نکته قابل توجهی که هست اهمّیّت بعد مسافت برای سرمایه گذاران می باشد. معمولا سرمایه گذاران علاقه دارند در منطقه محل سکونت خود یا در زمین شخصی اقدام به احداث نیروگاه نمایند. به همین منظور در این شرایط علاوه بر میزان تابش و مساحت زمین موجود، برای افزایش بهره وری نیروگاه پارامتر های دیگری نظیر انتخاب تکنولوژی ساخت پنل ها ( مونو کریستال، پلی کریستال و تین فیلم ها) و همچنین انتخاب ظرفیّت اینورتر ها نفش بسزایی دارد.
در مرحله مکان سنجی پیمانکار پس از مشاوره، به بررسی اطّلاعات جغرافیایی محل مورد نظر می پردازد. بر اساس طول و عرض جغرافیایی محل زمین، اطلاعات هواشناسی منطقه از منابع هواشناسی معتبر گرد آوری می شوند. این داده ها اطلاعات وضعیت آب و هوایی و سطح تابش و شدت باد منطقه مورد نظر طی 20 سال گذشته می باشد. کارشناسان به کمک این داده ها و به کمک نرم افزار های طرّاحی نیروگاه آرایش بهینه پنل و ظرفیت اینورتر ها را تعیین می کنند و در نهایت هزینه ساخت نیروگاه برآورد می شود. پس از آن به کمک خروجی بدست آمده از نرم افزار و به کمک نرم افزار های مالی مثل COMFAR, RETSCREEN و EXCEL به بررسی نرخ های های IRR (Internal Rate of Return) وNPV (Net Present Value) پرداخته و مدّت زمان بازگشت سرمایه را مشخّص نمایند. همچنین این شرکت توانایی مقایسه چند طرح اقتصادی در شرایط مختلف و هزینه های سرمایه گذاری متفاوت و درنهایت تعیین بهترین آن ها بر اساس شاخص سود آوری را دارا می باشد. این از افتخارات شرکت پارس سولار البرز است که توانایی ارائه طرح های را دارد که در آن با استفاده از طراحی دقیق و به کمک تجهیزاتی که کمترین افت راندمان را طی این 20 سال دوره خرید تضمینی دارند و همچنین هزینه کمتر، تولید کمتر ولی با نرخ سودآوری بالاتری دست یابند.
علاوه بر امکان سنجی اقتصادی، شرکت پارس سولار البرز توانایی انجام مطالعات اتّصال به شبکه به کمک نرم افزار های Digsilent و ETAP را دارد.
در این مطالعات به بررسی چالش های اتّصال به شبکه نیروگاه های تولید پراکنده به شرح ذیل پرداخته می شود:
1. مطالعات پخش بار
2. مطالعات اتّصال کوتاه
3. مطالعات پایداری گذرا
4. مطالعات کیفیت توان
5. مطالعات هماهنگی حفاظتی
6. مطالعات سیستم زمین
این مطالعات از الزامات اخذ قرارداد خرید تضمینی برق می باشد که باید در اختیار شرکت توزیع و یا شرکت برق منطقه ای قرار گیرد.